Ferie w szkołach naszej gminyW czasie ferii w części szkół naszej gminy będą prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży. W programie są zarówno zajęcia będące kontynuacją już wcześniej prowadzonych w ciągu roku szkolnego, jak i nowe zajęcia prowadzone przez podmioty zewnętrzne.

W Szkole Podstawowej w Wołowicach firma językowa organizuje odpłatne zajęcia dla chętnych dzieci. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Rusocicach kontynuowane będą zajęcia sportowe i z robotyki (odpłatne) dla dzieci uczestniczących w tych zajęciach od początku roku. W Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rybnej dzieci mają możliwość uczestniczenia w półkolonii na terenie naszej szkoły, organizowanej przez szkółkę piłkarską Fundacja 2R - Ruch i Rozwój.

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kamieniu zajęcia organizowane są w pierwszym tygodniu ferii. We wtorek (31 stycznia) oraz w środę (1 lutego) organizowane są zajęcia bezpłatne pn. „TRENING MISTRZYŃ I MISTRZÓW GIER I ZABAW”. Czas trwania zajęć od 10.00 do 15.30.

W programie tych zajęć są m.in.:

- żonglowanie piłkami, poduszkami, obręczami, talerzami, butelkami...,

- gry stolikowe,

- gra 20 zadań,

- kredkowanie intuicyjne i wystaw prac,

- zabawy z kolorowymi chustami,

- zabawy z liną,

- ćwiczenia relaksu i koncentracji.

Ponadto w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kamieniu w poniedziałek, czwartek i piątek, w godzinach od 11.00 do 14.00, organizowane będą zajęcia z koszykówki.